Muzyka

Warszawski klub Progresja świętuje dwudziestą rocznicę działalności z ogromnym hukiem

Rok 2023 to roku dla warszawskiego Progresja, będący znaczącym momentem, kiedy to klub obchodzi 20 lat swojego istnienia. W grudniu odbędzie się impreza jubileuszowa, na której wystąpią specjalne zespoły. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w ramach corocznej tradycji obchodzenia urodzin Progresji.

8 grudnia 2023 roku odbywać się będą dwudzieste urodziny Progresji. Na scenie tego wyjątkowego wydarzenia wystąpią grupy, które również będą świętować swoje rocznice działalności. Gwiazdą wieczoru będzie Bokka, zespół obchodzący dziesięciolecie działalności. Obok nich zagra Tides From Nebula, którzy świętują 15-lecie istnienia. Drzwi otworzą się dla gości o godzinie 19:00, a impreza rozpocznie się dokładnie godzinę później. Ceny biletów wynoszą od 89 do 139 PLN.

Od dekady Bokka zaskakuje swoim niekonwencjonalnym podejściem do muzyki i wizerunku, a także dynamicznymi koncertami i różnorodnością stylistyczną. Pozostając anonimowi, działają na własnych, unikalnych zasadach przez ostatnie 10 lat. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem, trzy nominacje do Fryderyków oraz wiele rekomendacji od zagranicznych mediów. Ich nietypowe podejście do wizerunku i muzyki szybko stało się ich znakiem rozpoznawczym.

Bokka jest także ceniona za wizualną oprawę swojej muzyki. Klip do utworu Walk on A Wire zdobył Grand Prix na Polish Music Video Awards i został wyróżniony na Berlin Music Video Awards, a także był jedyną polską nominacją na festiwalu Camerimage. W 2023 roku obchodzą 10 urodziny pod hasłem BOKKA HITS 10!

Od 2008 roku warszawska Tides From Nebula pisze historię muzyki wykorzystując dźwięki rocka, prog rocka i post rocka. Muzykę zespołu najczęściej kojarzy się z bezkresami kosmosu czy pięknymi pejzażami z morzami i oceanami w tle – to właśnie interesuje muzyków tej kapeli. Wydany w 2019 roku album „From Voodoo To Zen” zdobył szerokie uznanie, a na liście OLIS dotarł aż do trzeciego miejsca.

Leash Eye to zespół, który przez ponad 25 lat pozostaje wierny swojej muzycznej ścieżce zainspirowanej hard rockiem z wpływami stoner i southern metalu. Zespół jest najbardziej rozpoznawalnym polskim zespołem, który łączy ciężkie gitary z prawdopodobnie najbrudniejszym brzmieniem organów Hammonda. W ostatnim czasie grupa skierowała się w stronę bardziej surowych i organicznych dźwięków.

Similar Posts