Internet Muzyka

Młodzi europejscy celebryci – kto jest obecnie na topie na starym kontynencie?

Europejska scena popkulturowa, jak i sama Europa, jest bardzo zróżnicowana i trudną ją określić w kilku słowach. Mamy tu zarówno twórców światowej sławy, jak i niszowych artystów.

Oto kilka nazwisk popularnych obecnie celebrytów.

Harry Styles

Brytyjski wokalista. Jako 16-latek wziął udział w programie X-Factor, gdzie został członkiem 5-cio osobowego boysbandu One Direction. Po wielu sukcesach, Harry zadecydował o odejściu z zespołu.

Kontynuował swoją karierę, wydając w 2017 roku pierwszy solowy album, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno wśród fanów jak i recenzentów. Młody wokalista nie ogranicza się jednak tylko do branży muzycznej. Udziela się także aktorsko. Po raz pierwszy można go było zobaczyć na dużym ekranie w filmie Christophera Nolana „Dunkierka”.

Tutaj możesz przeczytać o tym jak przebiegał koncert Harry’ego Styles’a na Tauron Arenie w Krakowie.

Aurora

Aurora Aksnes to młoda norweska wokalistka. Tworzeniem muzyki zajęła się bardzo wcześnie, bo już jako sześciolatka. Swój pierwszy album studyjny, „All My Demons Greeting Me as a Friend”, wydała w 2016 roku. Jest niezwykle ekspresyjna, a jej styl łatwo rozpoznawalny.

Jej muzyka to mieszanka elektro popu, folku i art popu. Tworzenie jest dla niej formą terapii, jej teksty często są pełne różnorakich emocji. Jej piosenki robią obecnie olbrzymią furorę na TikToku.

Viki Gabor

Polska piosenkarka, która pierwszą rozpoznawalność zdobyła w drugiej edycji programu The Voice Kids. W tym samym roku zwyciężyła w finale Konkursu Eurowizji dla Dzieci.

4 września 2020 roku wydała swój pierwszy studyjny album „Getaway (Into my Imagination). Wiosną 2022 roku wzięła udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” gdzie zajęła czwarte miejsce.

Similar Posts