Zdrowie

Proste sposoby na kaca

sposoby na kaca

1 stycznia to wyjątkowa data w kalendarzach społeczności z całego świata. Za nami sylwester, podczas którego żegnaliśmy hucznie żegnaliśmy stary rok, aby ten nadchodzący był pełen pomyślności i szczęścia. Zabawa sylwestrowa to niebywałe wydarzenie dla większości. Jest to także wieczór, w którym nie szczędzimy sobie alkoholu. Choć szczęście wywołane bąbelkami potrafi być niezmiernie przyjemne, następny dzień potrafi zamienić się w prawdziwy koszmar. Słabe samopoczucie i dolegliwości, które powoduje nadmierne spożycie alkoholu dnia poprzedniego nazywa się potocznie kacem. Wszyscy wiemy, jak uporczywe potrafią być jego symptomy, zatem przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik. Znajdziesz w nim proste sposoby na kaca. Sprawdź sam, co powinieneś zrobić!

Proste sposoby na kaca

Skutki spożywania alkoholu mogą być tragiczne w odczuciach. Szczególnie gdy nie żałowałeś sobie ulubionego trunku lub wyjątkowo smakowała Ci większość serwowanych drinków. Do najczęściej występujących objawów kaca zalicza się ból głowy, nudności, złe samopoczucie, zmęczenie, wrażliwość na światła i hałas, jak również wzmożone pragnienie. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ alkohol jest substancją, której spożywanie prowadzi do utraty niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli zatem odczuwasz nieprzyjemne skutki picia poprzedniego dnia, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przed Tobą proste sposoby na kaca!

Zadbaj o porządny posiłek

Biorąc pod uwagę, iż alkohol jest dla organizmu trucizną, podczas której spożywania tracimy ogrom niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, należy je ponownie uzupełnić. Mimo że układ pokarmowy nie zawsze chce współpracować po przesadzeniu z alkoholem, warto zadbać o porządny posiłek. Nie musisz tego dnia odmawiać sobie przyjemności, może być to zatem tłusty burger. Pamiętaj, aby zapewnić sobie odpowiednią dozę witamin – znajdziesz ją w warzywach i owocach. Najodpowiedniejszym wyborem będą cytrusy, w których składzie jest ogrom witaminy C.

Odpowiednie nawodnienie to podstawa!

Okazji do spożywania alkoholu nie brakuje. Ostatnia z nich, czyli sylwester obfituje w jego nadmierne spożycie, podczas którego tracimy również płyny. Priorytetem zatem dla Ciebie powinno być ich uzupełnienie kolejnego dnia. Mogą być to zarówno soki owocowe, ciepła herbata, jak i letnia woda, do której dodasz cytryny. Pamiętaj, aby dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość płynów, jednakże nie żałuj sobie w tym przypadku dodatków w postaci cytrusów, które zadbają o uzupełnienie witamin.

Wskazana drzemka

Nic nie wpływa bardziej zbawiennie i regenerująco na organizm niż porządna drzemka. Wskazana zatem jest dodatkowa dawka snu, którą możesz zaserwować w przypadku, gdy przesadzisz z alkoholem. Pamiętaj jednak, aby wcześniej zadbać o uzupełnienie płynów i składników odżywczych. Jest to sposób, który zniweluje skutki uboczne picia dnia poprzedniego.

Choć nie istnieje magiczny lek na kaca, są proste sposoby, które pomogą zniwelować jego negatywne skutki. Nie skasuj się na cierpienie za szampańską zabawę poprzedniego dnia, zadbaj o własne samopoczucie! Pamiętaj, że priorytetem powinno być uzupełnienie składników odżywczych, witamin i płynów. Nie zapominaj jednak o odpoczynku i relaksie, które również mają ogromny wpływ na Twoje odczucia.

Similar Posts