Hobby Zakupy

Gry karciane, które sprawdzą się zawsze!

gry karciane

Zimowe wieczory mają to do siebie, że są niezwykle długie. Nie powinno Cię to martwić, ponieważ opcji na spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo. Jeśli szukasz możliwości, które będą odpowiednie zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich, powinieneś zainwestować w gry karciane. Możesz mieć pewność, że zapewnią Ci niesamowite emocje podczas rozgrywki, a także pobudzą Twój umysł do działania, wszak mają zbawienny wpływ na zdolność logicznego myślenia. Sprawdź sam, jakie gry karciane możesz mieć w swoim domu!

Gry karciane, które sprawdzą się zawsze!

Granie w gry karciane posiada mnóstwo zalet. Nie powinno nikogo dziwić, iż wpływają pozytywnie na pracę Twojego mózgu, jak również pobudzają go do działania. Oddziałują bowiem na te obszary w mózgu, które odpowiedzialne są za logiczne myślenie, czy też działanie w stresie. Dodatkowo są świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o długie, zimowe wieczory. Sprawdzą się zarówno na rodzinne spotkanie, przyjacielską domówkę, jak i imprezę w większym, nieznanym gronie. Są niezwykle przyjemne i wciągające – sprawdź sam!

Czarne historie

Jeśli pasjonują Cię kryminalne śledztwa, nierozwiązane zagadki i marzysz o tym, aby wcielić się w rolę detektywa, nie mogłeś trafić lepiej! Czarne historie to gra, która wymaga zdolności logistycznych i ciekawości, ponieważ to pytania zadawane przez Ciebie są Twoją bronią. W grze może wziąć udział nawet kilkanaście osób. Jedna z nich musi zostać narratorem, który nie tylko przeczyta historię, lecz również będzie znał jej rozwiązanie. Zadaniem zbudowanego z innych uczestników zespołu jest rozwiązanie zagadki. Możliwe są podpowiedzi, jednakże pamiętaj – możesz zadawać tylko takie pytania, na które można odpowiedzieć tak, lub nie. W grze znajdziesz kilkadziesiąt kart z historiami, jednakże nie musisz się obawiać, gdy je skończysz. Powstały inne serie, jak również planowane są następne.

Uno

Jedna z popularniejszych gier karcianych, które biją rekordy popularności, jeśli chodzi o sięganie po nie. Nie jest trudna, sprawdzi się zatem jako rozrywka dla całej rodziny. Zasady są bardzo proste – należy dopasować do siebie kolory i cyfry. Twoim zadaniem będzie jednak pozbycie się wszystkich kart ze swojej ręki. Jeśli uważasz, że to nudne, nie radzimy wystawiać pochopnych opinii. W Uno istnieją także karty funkcyjne, których celem jest lekkie utrudnienie rozgrywki. Dodatkowo każdy gracz ma możliwość wprowadzenia swojej własnej zasady, dzięki czemu może to być gra, która zajmie Wam naprawdę sporo czasu i nie będziecie się nudzić!

Czółko

Jest to gra, którą warto mieć w swojej kolekcji. Lekka, a zarazem przyjemna, która dostarczy rozrywki na długie, zimowe wieczory. Czółko jest nieco bardziej urozmaiconą wersją kalambur. Zasady gry są proste, więc nie będziecie mieli trudności z ich zrozumieniem. Czółko sprawdzi się zarówno na rodzinne spotkania, jak i nieco większe zgromadzenia ze znajomymi, np. domówkę.

Śledztwo

Zasady gry są podobne do czarnych historii, zatem musisz wcielić się ponownie w zręcznego detektywa, którego zadaniem jest rozwiązanie jak największej ilości zagadek kryminalnych. W grze znajdziesz nie tylko karty z mrocznymi zagadkami, lecz również poszczególne etapy śledztwa. Wypatruj również wskazówek, które znajdziesz w pudełku!

Similar Posts