Muzyka

Cool Kids Of Death powracają z nową muzyką po 12 latach przerwy

Znany zespół muzyczny Cool Kids Of Death wypuścił swoją pierwszą piosenkę od ponad dekady. Zwiastuje ona najnowsze wydawnictwo grupy.

Utwór zatytułowany „Żart” został niedawno opublikowany przez Cool Kids Of Death. Piosenka ta jest zapowiedzią nadchodzącego minialbumu, który zawierać będzie dwie kompozycje. Premiera EPki na winylu zaplanowana jest na 8 grudnia 2023 roku. Jest to pierwsza nowa muzyka od czasu wydania płyty „Plan ewakuacji” w 2011 roku.

Od momentu wydania ostatniego albumu „Plan Ewakuacji” i decyzji o zawieszeniu działalności zespołu, Cool Kids Of Death powrócili na scenę muzyczną w oryginalnym składzie na festiwalu Open’er w 2019 roku, gdzie wykonali swój debiutancki album. Kolejne występy miały miejsce w trakcie serii koncertów Męskie Granie w 2022 roku, gdzie grupa zagrała na głównej scenie w Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

Piotr Szczepański, twórca filmów dokumentalnych o początkach działalności Cool Kids Of Death, zatytułowanych „Generacja CKOD” (2004) oraz „C. K. O. D. 2 – Plan Ewakuacji” (2014), podjął decyzję o nakręceniu trzeciej części. Film ma ukazać powrót zespołu na scenę muzyczną i reakcje fanów związane z tym wydarzeniem. Premiera tego dokumentu zaplanowana jest na rok 2024.

Similar Posts