Motoryzacja Pozostałe

Wielkopolska paraliżowana przez protestujących rolników: Gdzie znajdują się punkty blokady?

Kolejna fala blokad na drogach zorganizowana przez rolników wprowadza chaos na drogach Wielkopolski. Kierowcy, przemieszczający się na trasach w regionie Poznania 11 marca, będą musieli mierzyć się z licznie występującymi przeszkodami. Zarówno mieszkańcy stolicy Wielkopolski, jak i osoby podróżujące autostradą A2 powinni przygotować się na utrudnienia.

Nie milkną echa wcześniejszych protestów, a już teraz rolnicy przypominają o swojej walce, blokując kluczowe drogi regionu. Zamiarem protestujących jest spowodować dyskomfort dla kierowców, a tym samym zwrócić uwagę społeczności na ich postulaty. Jak zapowiedzieli organizatorzy, kolejne utrudnienia czekają kierowców już w najbliższy poniedziałek (11 marca).

W poniedziałek ruch na drogach Wielkopolski zostanie poważnie zakłócony przez protesty rolnicze. Już w czwartek (7 marca) policja w Poznaniu ostrzegła przed planowanym przejazdem ciągników, który odbędzie się 11 marca. Policja apeluje do kierowców o poszukiwanie alternatywnych tras, a w przeciwnym razie mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy będą kierować ruchem i pokazywać możliwe objazdy.

Protest ma potrwać od godziny 9:00 do 18:00, jednak spodziewane są długotrwałe utrudnienia. Szczególne trudności wystąpią na węzłach S11 w Tarnowie Podgórnym oraz Komorniki – te zostaną zamknięte dla ruchu. Ponadto nieprzejezdne będą drogi ekspresowe S11 oraz S5 na odcinku od węzła Napachanie do Wronczyn.

Policja prognozuje również poważne zakłócenia w ruchu w pozostałych miejscach. Na kłopoty należy przygotować się w następujących lokalizacjach: Jankowice (skrzyżowanie ulic Poznańska i Przemysłowa), Tarnowo Podgórne (ul. al. Solidarności od ronda im. Lecha Wałęsy przez ronda im. Jacka Kuronia i Tadeusza Mazowieckiego, dodatkowo odcinek drogi DK92 od ronda im. Lecha Wałęsy do zjazdu z DK92 na wysokości ul. Św. Mikołaja/Św. Antoniego), Komorniki (rondo Orła Białego z dojazdami do ulic Malinowskiego i ks. Piotra Wawrzyniaka, ul. Kolumba), odcinek S5 na wysokości węzła Konarzewo, Stęszew (rondo na skrzyżowaniu dróg nr 306 i 311 – ulice Dąbrowskiego, Wrocławska, Błonie, Bukowska), Kostrzyn Wlkp. (odcinek DK92 oraz ulice Żniwna, Graniczna, Okrężna) oraz odcinek S11 na wysokości węzła Dąbrówka.

Similar Posts