Motoryzacja

Czy Twój samochód jest gotowy na zimę?

Proste wskazówki, które zapewnią Ci bezpieczeństwo.

Gdy pogoda zaczyna się robić coraz chłodniejsza, a perspektywa śniegu i lodu rośnie, ważne jest, aby samochód był przygotowany na najgorsze.
W zeszłym roku lodowy podmuch sprawił, że sieć dróg była trudna w nawigacji, a wielu kierowców zostało zmuszonych do pozostania w domach. Przez kilka trudnych miesięcy, możemy mieć problemy, a zimna aura sprawi, że ​​warunki jazdy będą trudne, nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców.
Mając to na uwadze, polecamy aby stworzyć listę kontrolną, która ma zapewnić kierowcom bezpieczeństwo na drogach tej zimy.

Sprawdź opony.


O tej porze roku deszcz, śnieg i lód mogą sprawić, że drogi staną się zdradzieckim miejscem dla kierowców.
Dopompowanie opon do odpowiedniego poziomu pomaga zmniejszyć ryzyko poślizgu na oblodzonych jezdniach, a jeszcze lepiej; może to również pomóc w poprawie efektywności spalania paliwa przez nasz silnik.
Zużyte opony nie zapewniają przyczepności, której potrzebujesz na mokrych, oblodzonych drogach. Jeśli twoje opony są zużyte, wymień je na dobry zestaw opon na każdą pogodę.

Sprawdź bieżnik i ciśnienie – norma prawna to 1,6mm. Lepszy bieżnik zapewni lepszą przyczepność, co będzie korzystne w dradliwych warunkach.
Aby uzyskać dodatkową przyczepność na śniegu, kup komplet opon zimowych. Opony zimowe powinny być zawsze używane w kompletach czterech sztuk.

Oświetlenie


Upewnij się, że wszystkie światła działają, gdy w grę wchodzą ciemne poranki i ponure wieczory. Konieczna jest wymiana zepsutych żarówek i upewnienie się, że wszystkie światła są czyste — brud może uniemożliwić im pełne świecenie, podczas ciemniejszych warunków na drodze.

Bateria


Upewnij się, że akumulator samochodowy jest naładowany i nie wymaga wymiany.
Warunki pogodowe powodują większe obciążenie akumulatora Twojego samochodu, więc upewnij się, że nie zostaniesz nagle na poboczu drogi, sprawdzając swój akumulator w renomowanym warsztacie – zwłaszcza przed wyruszeniem w długą podróż.

Uzupełnij płyn przeciw zamarzaniu.


Upewnij się, że spryskiwacze działają, wypełniając je płynem niezamarzającym.

Pokrywa dla samochodów.


Jeśli nie masz garażu, być może warto zainwestować w pokrowiec na samochód, aby chronić go przed mroźnymi warunkami, które naturalnie towarzyszą zimowej pogodzie.

Uzyskaj ubezpieczenie na wypadek awarii


Nie zostań na lodzie. W miesiącach zimowych setki kierowców w całym kraju psują się codziennie samochody, co bez wątpienia będzie obciążeniem dla służb ratowniczych.

Upewnij się, że będziesz pod opieką, inwestując w ubezpieczenie na wypadek awarii i miej przy sobie wszystkie dokumenty.
Nie ma nic gorszego niż czekanie na rozgrzanie samochodu i odmrożenie szyb.
Prostą wskazówką jest dodanie środka przeciw zamarzaniu do płynu do spryskiwaczy, aby przyspieszyć topnienie lodu.

Paliwo.


Przed wyruszeniem w dłuższą podróż należy zawsze zatankować do pełnego zbiornika paliwa. Utknięcie na poboczu autostrady w warunkach zerowych temperatur nie jest dobre.

Przygotuj się na nieoczekiwane.


Wielu kierowców przygotowuje się na najgorsze, posiadając zestaw niezbędnych rzeczy na wypadek, gdyby ich silnik zepsuł się w szczerym polu.

Niezbędne przedmioty to: latarka, apteczka, jedzenie, skrobaczka do lodu, ładowarka telefonu awaryjnego, rękawiczki, ciepły płaszcz i koce. Upewnij się, że Twój telefon komórkowy jest w pełni naładowany przed wyjściem z domu, na wypadek konieczności wykonania połączenia alarmowego.

Klocki i tarcze hamulcowe.


Upewnij się, że Twoje hamulce są gotowe na zimę, zlecając ich sprawdzenie mechanikowi.
Oblodzone i mokre drogi mogą prowadzić do skrócenia drogi hamowania; dlatego zdrowy zestaw klocków hamulcowych jest niezbędny w miesiącach zimowych. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, zabierz go do warsztatu i poproś wykwalifikowanego mechanika, o przegląd.

Jedź bezpiecznie.


Najważniejszą rzeczą, którą możesz kontrolować na drodze, jest Twoja kultura jazdy. Przestrzegaj ograniczeń prędkości i kieruj się własnym rozsądkiem, aby jak najlepiej jeździć w miesiącach zimowych.

Pielęgnacja wnętrz.


Zimna pogoda może również zrujnować wnętrza samochodów. Spadające temperatury mogą wysuszać skórę i podobne wykończenia, dlatego ważne jest, aby zastosować odżywkę, zanim temp. stanie się zbyt niska, aby wnętrze samochodu wyglądało dobrze.

Trzymaj odmrażacz w domu.


Zapewni Ci to, że jeśli zamki w Twoim samochodzie zamarzną, będziesz miał możliwość ich odmrożenia (i złagodzi to wzrost ciśnienia krwi, gdy zdasz sobie sprawę, że w samochodzie znajduje się tylko skrobak do szyb).

Nie polewaj szyby wrzątkiem.


Może to być kuszące, jeśli przednia szyba samochodu jest oblodzona, aby wylać na nią wrzątek prosto z czajnika.
Jednak dramatyczna różnica temperatur może spowodować pękanie szkła i wiąże się z wysokimi rachunkami za naprawę.

Similar Posts