Technologia

Multiview – nowoczesna funkcja telewizorów Samsunga umożliwiająca jednoczesne oglądanie różnych treści

Funkcja Multiview jest jedną z nowoczesnych technologii oferowanych przez telewizory marki Samsung. Jest to opcja, którą wielu użytkowników nie do końca zna lub jej nie wykorzystuje. Multiview pozwala na podział ekranu na kilka mniejszych obszarów, w których można jednocześnie wyświetlać treści z różnych źródeł.

Uruchomienie tej funkcji jest proste. Wystarczy nacisnąć przycisk głównego ekranu na pilocie, następnie przejść do ustawień i wybrać opcję Multiview. Następnie należy określić źródła oraz układ miniatur na ekranie telewizora. Dzięki temu można np. jednocześnie oglądać program telewizyjny za pośrednictwem dekodera, a także korzystać z przeglądarki internetowej i serwisu YouTube.

Przykładowo, podczas oglądania meczu piłki nożnej możemy jednocześnie sprawdzać pocztę elektroniczną czy szukać informacji o konkretnym zawodniku. Dzięki dodatkowej kamerze jesteśmy nawet w stanie prowadzić rozmowy z rodziną czy spotkania biznesowe, a jednocześnie śledzić wyniki rozgrywek naszej ulubionej drużyny.

Niestety, funkcja Multiview nie jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami. Nie działa w przypadku konsol Xbox i PS5, co uniemożliwia jednoczesne granie i oglądanie filmów instruktażowych lub śledzenia meczu. Dodatkowo, funkcja ta nie współpracuje z aplikacjami do oglądania filmów i seriali na życzenie (VOD). W praktyce oznacza to, że nie będziemy mogli jednocześnie oglądać romantycznej komedii z ukochaną osobą i śledzić wydarzeń sportowych.

Podsumowując, mimo pewnych ograniczeń, Multiview to ciekawa opcja, która może się okazać przydatna w wielu sytuacjach. Pozwala na łatwe zarządzanie różnymi źródłami treści. Niemniej jednak, pełna funkcjonalność tej technologii nadal pozostaje do osiągnięcia, zwłaszcza w kontekście współpracy z popularnymi aplikacjami.

Similar Posts