Moda

Tworzenie stylowych i ciepłych zestawów ubrań na zasadzie layeringu

Layering, czyli nakładanie na siebie kolejnych warstw ubrań, jest techniką, która przy właściwym podejściu nie tylko zapewni komfort termiczny, ale również nada stylowego wyglądu. Tworzenie takiego stroju zgodnego z zasadą „cebula” powinno opierać się o 3-4 warstwy ubrań. Znaczenie ma każda z tych warstw. Podajemy praktyczne wskazówki, jak dobrze dobrać ubrania, aby były nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie.

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia stroju „na cebulkę” jest ustanowienie podstawowej warstwy. Powinna ona składać się z naturalnych materiałów przylegających do ciała, które pomogą nam uniknąć nadmiernego pocenia. W roli górnej części podstawowej warstwy może występować T-shirt, bluzka, lub golf, natomiast dolną część stanowić będą rajstopy lub legginsy. Najbliższą naszemu ciału będzie bielizna – najlepszym wyborem na mroźne dni będzie ta termiczna. Druga warstwa ma na celu zapewnienie termoizolacji, a ostatnia chroni przed deszczem lub śniegiem. Stroje komponujemy według zasady nakładania długich, cienkich i przylegających ubrań pod krótkie, grubsze i luźniejsze. Jako środkową warstwę mogą służyć spodnie dżinsowe czy ciepłe spódnice midi, natomiast na górze – kardigany, kamizelki lub bluzy. Zewnętrzną warstwę mogą stanowić płaszcze lub kurtki, które możemy uzupełnić o szale czy poncza.

Podczas tworzenia stroju „na cebulkę” powinniśmy pamiętać o harmonijnym doborze ubrań. Możemy to osiągnąć poprzez zestawienie spójnych kolorystycznie elementów – stonowanych czy neutralnych, ale również kontrastowych. Innym pomysłem jest total look, czyli zestawienie ubrań w podobnej palecie kolorów, różniących się jedynie intensywnością barwy. Dobrze prezentują się także ubrania w kolorach pokrewnych, takich jak czerwień, żółć, pomarańcz oraz ciepły odcień brązu.

W procesie tworzenia warstwowego outfitu warto dać upust swojej kreatywności i eksperymentować z różnymi wzorami i fakturami materiałów. Ubrane w taki sposób ciekawe wzory lub tkaniny o zróżnicowanej fakturze dodadzą naszej stylizacji wyjątkowego, szykownego charakteru. Zachęcamy do inspiracji poniższymi przykładami.

Similar Posts