Technologia Zdrowie

Postęp w walce z rakiem piersi dzięki sztucznej inteligencji – obiecujące wyniki Insilico Medicine

Insilico Medicine, start-up działający na polu medycznym przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii AI, uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich najnowszych badań dotyczących terapii nowotworowej. W odpowiedzi na to, gigant przemysłu farmaceutycznego podjął decyzję o zainwestowaniu w ten innowacyjny projekt.

Podstawą działalności Insilico Medicine jest wykorzystanie sztucznej inteligencji do opracowywania nowych leków. Do tej pory firma odnotowała sukcesy, takie jak stworzenie potencjalnej terapii dla agresywnego raka wątrobowokomórkowego (HCC) oraz rozpoczęcie badań klinicznych nad lekiem, który mógłby pomóc w walce z idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF). Ta ostatnia choroba najczęściej atakuje osoby po 50-tym roku życia i do tej pory nie istnieje skuteczne lekarstwo na nią.

Obecna wartość rynkowa Insilico Medicine przekracza 890 milionów dolarów. Firma zdobywa również znaczne środki finansowe na rozwój swoich projektów. Wiele funduszy zdecydowało się na wsparcie tego start-upu, a do tej pory firma zebrała ponad 400 milionów dolarów na rynkach prywatnych. Dodatkowy zastrzyk gotówki stanowił grant w wysokości 0,7 miliona dolarów od Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Similar Posts