Dom

Wiosenne porządki w Twoim domu – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

wiosenne porządki

W powietrzu już czuć nadchodzącą wiosnę i nie można temu zaprzeczyć. Jest to jedna z bardziej uwielbianych przez wszystkich pora roku ze względu na świeżość, jaką ze sobą niesie. Wiosną budzi się przyroda do życia, a także my, którzy po długiej zimie tęsknimy za promieniami słońca i pięknym zapachem świeżego powietrza. Jest to także okres, w którym chętniej zabieramy się za pracę i nowe wyzwania. Zatem nie warto zwlekać, wiosenne porządki w Twoim domu możesz wykonać już dziś. Z tej okazji przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz garść wskazówek, od czego powinieneś zacząć. Sprawdź sam!

Wiosenne porządki w Twoim domu – od czego zacząć?

Wiosenne porządki w Twoim domu mogą być nie lada wyzwaniem, jeśli nie masz odpowiedniego planu. Choć brzmi to banalnie, jest to prawda, w którą nie należy wątpić.  Zaczynając od wszystkiego na raz nie tylko będziesz miał większy bałagan, lecz również bardzo szybko stracisz motywację, a rzucone na środek przedmioty, odłożysz niedbale w inne miejsca. Nie o to przecież we wiosennych porządkach chodzi, zatem plan działania jest tak samo kluczowy, jak reszta czynności, które masz zamiar uporządkować.

Z góry na dół

Metoda z góry na dół to jedno z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o kwestie sprzątania. Jak to wygląda w praktyce? Już wyjaśniamy! Swoje porządki na wiosnę zacznij od górnych partii Twojego mieszkania. Nie warto zabierać się na samym początku za podłogę, ponieważ może się ona pobrudzić w późniejszym etapie sprzątania górnych części. Twoim celem zatem powinny być szafki, komody, blaty, czy też półki.

Pozbądź się śmieci!

Choć może wydawać się to banalne, priorytetem powinno być dla Ciebie uporządkowanie Twojego mieszkania, a co za tym idzie, pozbycie się zalegających i nieużytkowanych od dawna przedmiotów. Weź duży worek i pozbądź się rzeczy, z których od dawna nie korzystasz i zabierają Ci jedynie miejsce. Mamy świadomość, jak ciężko pozbyć się przedmiotów, które posiadają dla Ciebie sentymentalną wartość, jednak jeśli z nich nie korzystasz, warto przekazać je w drugie ręce, aby nie stały się nieużyteczne. Tak, dobrze widzisz, nie musisz niczego wyrzucać, szczególnie jeśli coś jest w dobrym stanie. Obecnie bardzo popularnym trendem są różnego rodzaju wymiany, oddawanie za darmo bądź sprzedawanie za symboliczną kwotę. Masz zatem pewność, że komuś się ten przedmiot przysłuży, a Ty będziesz mieć więcej miejsca i mniej kurzu.

Nie omijaj trudnych stref

Wszyscy wiemy, jak ciężko zmotywować się do ogarnięcia wszelkiego chaosu, który powstał podczas zimy. Nawet jeśli sprzątasz systematycznie, są zakamarki w Twoim domu, których starasz się unikać. Nic dziwnego, każdy tak robi!  Szczególnie uciążliwe mogą być trudne strefy – szafa pełna ubrań, środek kuchenki mikrofalowej, czy też kabina prysznicowa lub okap. Warto jednak pamiętać, że solidne porządki w tych strefach należy wykonać, chociażby kilka razy w roku, zatem nadejście wiosny jest do tego idealnym powodem.

 

Przygotowanie Twojego domu lub mieszkania na nadchodzącą wiosnę to jedno z przyjemniejszych zadań domowych, ponieważ mimo ogromu pracy, masz pewność, że przyniesie Ci to radość, a także piękne, czyste i świeże wnętrze. Po wykonanych porządkach postaraj się regularnie utrzymywać czystość, a także nie odwlekaj sprzątania na później, ponieważ zignorowane obowiązki będą się piętrzyć i kurzyć.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Wiosenne porządki w Twoim domu – wszystko, co powinieneś wiedzieć!
  1. Co roku staram się zrobić generalny przegląd przedmiotów jakie znajdują się w domu (nie piszę tu tylko o mojej szafie z ubraniami:) i pozbyć się tych, które nie są mi już potrzebne. Poza tym sprzątam w miejscach o których zazwyczaj się zapomina albo nie ma czasu. Od razu się lepiej czuję!

Comments are closed.