Zdrowie

Porady specjalistów dietetyków: prywatne sesje kosztowne, na NFZ dostępne za darmo

Zakupienie porad od eksperta dietetyka może być kluczem do sukcesu dla tych, którzy dążą do utraty nadmiaru wagi, poprawy swojej diety lub zwiększenia masy mięśniowej. Dietetyk to również nieoceniona pomoc dla osób borykających się z różnego rodzaju schorzeniami, które wymagają modyfikacji dotychczas przyjętych nawyków żywieniowych. Niemniej jednak, takie usługi mogą być dość kosztowne. Na szczęście, istnieje możliwość skorzystania z porad dietetyków zupełnie bezpłatnie.

W tym roku przeciętna cena za pierwsze spotkanie z dietetykiem wynosi 189 zł. Do tego dobijają się koszty wizyt kontrolnych, które średnio wynoszą 138 zł oraz stworzenie indywidualnego planu żywieniowego. Tygodniowy plan posiłków kosztuje przeciętnie 182 zł, natomiast dwutygodniowy – 266 zł. Ponadto, dietetyk ma możliwość przeprowadzenia pomiarów ciała, które kosztują około 90 zł.

Bezpłatne plany żywieniowe i przepisy na NFZ – jak to działa?

Z powyższych danych wynika, że skorzystanie z usług dietetyka przez jeden miesiąc to wydatek minimum 700 zł. Dla wielu osób jest to kwota wykraczająca poza możliwości ich domowego budżetu, co skutkuje rezygnacją z działań mających na celu poprawę nawyków żywieniowych.

Wszystkie porady i plany są dostępne za darmo. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy jedynie założyć konto na wskazanej stronie internetowej. Plan żywieniowy opiera się na diecie DASH, która rokrocznie znajduje się na liście najzdrowszych diet na świecie. W tym roku zajęła ona drugie miejsce w rankingu prowadzonym przez magazyn “US News & World Report”. Dieta DASH promuje spożywanie warzyw, owoców, produktów o niskiej zawartości tłuszczu, pełnoziarnistych zbóż, strączkowych, ryb, owoców morza, chudego drobiu, orzechów, nasion i olejów roślinnych. Jej zwolennicy powinni ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, cukru i soli. Dieta DASH jest szczególnie pomocna w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych, cukrzycy typu 2 oraz chorób serca i naczyń.

Similar Posts